TNPW12106K19FETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12106K19FETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
6.19kOhms
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW12106K19FETA
Vishay / Dale TNPW12106K19FETA
TNPW Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C