TNPW1210665KBEEN
Mfr.Part #
TNPW1210665KBEEN
Description
RES 665K OHM 0.1% 1/3W 1210
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
762μm
2
Max Power Dissipation :
333mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Width :
2.4384mm
Resistance :
665kOhms
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
330mW
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW1210665KBEEN
Vishay / Dale TNPW1210665KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 665kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C