TNPW1210649RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210649RBETA
Description
RES 649 OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
333mW
Width :
2.4384mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Feature :
Military
Length :
3.2004mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
649Ohms
Datasheets
TNPW1210649RBETA
Vishay / Dale TNPW1210649RBETA
TNPW Series, Thin Film, 649Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C