TNPW1210634RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210634RBETA
Description
RES 634 OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
762μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Composition :
Thin Film
Width :
2.4384mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
330mW
Max Power Dissipation :
333mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
634Ohms
Series :
TNPW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW1210634RBETA
Vishay / Dale TNPW1210634RBETA
TNPW Series, Thin Film, 634Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C