TNPW121062R0BETA
Mfr.Part #
TNPW121062R0BETA
Description
RES 62 OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Feature :
Military
Resistance :
62Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW121062R0BETA
Vishay / Dale TNPW121062R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 62Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C