TNPW12105K36BETA
Mfr.Part #
TNPW12105K36BETA
Description
RES 5.36K OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
2.4384mm
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2004mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Max Power Dissipation :
333mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
762μm
Resistance :
5.36kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
TNPW12105K36BETA
Vishay / Dale TNPW12105K36BETA
TNPW Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C