TNPW121059K0BETA
Mfr.Part #
TNPW121059K0BETA
Description
RES 59K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
59kOhms
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Power Rating :
330mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Max Power Dissipation :
333mW
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.4384mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
762μm
Datasheets
TNPW121059K0BETA
Vishay / Dale TNPW121059K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 59kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C