TNPW121058K3BECN
Mfr.Part #
TNPW121058K3BECN
Description
RES 58.3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Resistance :
58.3kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
330mW
1210 (3225 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW121058K3BECN
Vishay / Dale TNPW121058K3BECN
TNPW Series, Thin Film, 58.3kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C