TNPW121056K2BETA
Mfr.Part #
TNPW121056K2BETA
Description
RES 56.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
330mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Length :
3.2004mm
Width :
2.4384mm
Published :
Resistance :
56.2kOhms
Composition :
Thin Film
Height :
762μm
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
333mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW121056K2BETA
Vishay / Dale TNPW121056K2BETA
TNPW Series, Thin Film, 56.2kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C