TNPW1210562RDETA
Mfr.Part #
TNPW1210562RDETA
Description
RES 562 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
562Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW1210562RDETA
Vishay / Dale TNPW1210562RDETA
TNPW Series, Thin Film, 562Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~125°C