TNPW121053R6FEEA
Mfr.Part #
TNPW121053R6FEEA
Description
RES 53.6 OHM 1% 1/3W 1210
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
53.6Ohms
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW121053R6FEEA
Vishay / Dale TNPW121053R6FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 53.6Ohms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C