TNPW121052R3BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW121052R3BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 52.3 OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
52.3Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Published :
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
333mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
330mW
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4384mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Height :
762μm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
TNPW121052R3BEEN
Vishay / Dale TNPW121052R3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 52.3Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C