TNPW121051R0FEEA
Mfr.Part #
TNPW121051R0FEEA
Description
RES 51 OHM 1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
51Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW121051R0FEEA
Vishay / Dale TNPW121051R0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 51Ohms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C