TNPW121051K1BEEA
Mfr.Part #
TNPW121051K1BEEA
Description
RES 51.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Resistance :
51.1kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.4384mm
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
TNPW121051K1BEEA
Vishay / Dale TNPW121051K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 51.1kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C