TNPW121051K0BETA
Mfr.Part #
TNPW121051K0BETA
Description
RES 51K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
762μm
Power Rating :
330mW
Series :
TNPW
Resistance :
51kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.4384mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2004mm
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
333mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW121051K0BETA
Vishay / Dale TNPW121051K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 51kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C