TNPW1210511RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1210511RBEEA
Description
RES 511 OHM 0.1% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
333mW
Height :
762μm
Width :
2.4384mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Published :
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Resistance :
511Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
TNPW1210511RBEEA
Vishay / Dale TNPW1210511RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 511Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C