TNPW121047R0BEEN
Mfr.Part #
TNPW121047R0BEEN
Description
RES 47 OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
2.4384mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
333mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47Ohms
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
330mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height :
762μm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW121047R0BEEN
Vishay / Dale TNPW121047R0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 47Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C