TNPW121046K4BETA
Mfr.Part #
TNPW121046K4BETA
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
762μm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power Rating :
330mW
Length :
3.2004mm
Width :
2.4384mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
333mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistance :
46.4kOhms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW121046K4BETA
Vishay / Dale TNPW121046K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 46.4kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C