TNPW1210412RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210412RBETA
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/3W 1210
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
412Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Width :
2.4384mm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Published :
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
330mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
762μm
Datasheets
TNPW1210412RBETA
Vishay / Dale TNPW1210412RBETA
TNPW Series, Thin Film, 412Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C