TNPW1210412KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1210412KBEEA
Description
RES 412K OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
333mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Published :
Height :
762μm
1 (Unlimited)
Width :
2.4384mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Resistance :
412kOhms
Power Rating :
330mW
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW1210412KBEEA
Vishay / Dale TNPW1210412KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 412kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C