TNPW12103K74FETA
Mfr.Part #
TNPW12103K74FETA
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/3W 1210
Power Rating :
330mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
3.74kOhms
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW12103K74FETA
Vishay / Dale TNPW12103K74FETA
TNPW Series, Thin Film, 3.74kOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C