TNPW1210383KBETA
Mfr.Part #
TNPW1210383KBETA
Description
RES 383K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
330mW
Max Power Dissipation :
333mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Width :
2.4384mm
Resistance :
383kOhms
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Factory Lead Time :
49 Weeks
Datasheets
TNPW1210383KBETA
Vishay / Dale TNPW1210383KBETA
TNPW Series, Thin Film, 383kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C