TNPW121037K4BETA
Mfr.Part #
TNPW121037K4BETA
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Rating :
330mW
Resistance :
37.4kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW121037K4BETA
Vishay / Dale TNPW121037K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C