TNPW1210340RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210340RBETA
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height :
762μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
340Ohms
Supplier Device Package :
Power Rating :
330mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thin Film
Max Power Dissipation :
333mW
Length :
3.2004mm
Feature :
Military
Width :
2.4384mm
Datasheets
TNPW1210340RBETA
Vishay / Dale TNPW1210340RBETA
TNPW Series, Thin Film, 340Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C