TNPW121031K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW121031K6BEEN
Description
RES 31.6K OHM 0.1% 1/3W 1210
Thin Film
Width :
2.4384mm
Power Rating :
330mW
Max Power Dissipation :
333mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
31.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
TNPW e3
Published :
Height :
762μm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW121031K6BEEN
Vishay / Dale TNPW121031K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 31.6kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C