TNPW1210300KBETA
Mfr.Part #
TNPW1210300KBETA
Description
RES 300K OHM 0.1% 1/3W 1210
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
300kOhms
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
333mW
Feature :
Military
Power Rating :
330mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.4384mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1210300KBETA
Vishay / Dale TNPW1210300KBETA
TNPW Series, Thin Film, 300kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C