TNPW12102K67BETA
Mfr.Part #
TNPW12102K67BETA
Description
RES 2.67K OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
330mW
Max Power Dissipation :
333mW
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4384mm
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
2.67kOhms
Number of Terminations :
2
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
TNPW12102K67BETA
Vishay / Dale TNPW12102K67BETA
TNPW Series, Thin Film, 2.67kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C