TNPW12102K67BEEA
Mfr.Part #
TNPW12102K67BEEA
Description
RES 2.67K OHM 0.1% 1/3W 1210
1210 (3225 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.4384mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
333mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.67kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Published :
Power Rating :
330mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Series :
TNPW e3
Height :
762μm
Datasheets
TNPW12102K67BEEA
Vishay / Dale TNPW12102K67BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.67kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C