TNPW121028K7BEEN
Mfr.Part #
TNPW121028K7BEEN
Description
RES 28.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
28.7kOhms
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
762μm
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.4384mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Datasheets
TNPW121028K7BEEN
Vishay / Dale TNPW121028K7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C