TNPW1210237RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210237RBETA
Description
RES 237 OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Resistance :
237Ohms
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW1210237RBETA
Vishay / Dale TNPW1210237RBETA
TNPW Series, Thin Film, 237Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C