TNPW1210220RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210220RBETA
Description
RES 220 OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
220Ohms
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Composition :
Thin Film
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
330mW
Datasheets
TNPW1210220RBETA
Vishay / Dale TNPW1210220RBETA
TNPW Series, Thin Film, 220Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C