TNPW121021K0BETA
Mfr.Part #
TNPW121021K0BETA
Description
RES 21K OHM 0.1% 1/3W 1210
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Resistance :
21kOhms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Datasheets
TNPW121021K0BETA
Vishay / Dale TNPW121021K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 21kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C