TNPW121021K0BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW121021K0BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 21K OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
330mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.4384mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height :
762μm
Published :
Composition :
Thin Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
21kOhms
Max Power Dissipation :
333mW
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW121021K0BEEA
Vishay / Dale TNPW121021K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 21kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C