TNPW12101M54BEEN
Mfr.Part #
TNPW12101M54BEEN
Description
RES 1.54M OHM 0.1% 1/3W 1210
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Height :
762μm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
6 Weeks
Supplier Device Package :
Width :
2.4384mm
Resistance :
1.54MOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
333mW
Datasheets
TNPW12101M54BEEN
Vishay / Dale TNPW12101M54BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.54MOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C