TNPW12101K87BETA
Mfr.Part #
TNPW12101K87BETA
Description
RES 1.87K OHM 0.1% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Max Power Dissipation :
333mW
Width :
2.4384mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Published :
Power Rating :
330mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
762μm
Resistance :
1.87kOhms
Datasheets
TNPW12101K87BETA
Vishay / Dale TNPW12101K87BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.87kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C