TNPW12101K54BEEA
Mfr.Part #
TNPW12101K54BEEA
Description
RES 1.54K OHM 0.1% 1/3W 1210
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.4384mm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
330mW
Resistance :
1.54kOhms
Height :
762μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW12101K54BEEA
Vishay / Dale TNPW12101K54BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.54kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C