TNPW12101K20BYEA
Mfr.Part #
TNPW12101K20BYEA
Description
RES 1.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
1.2kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Datasheets
TNPW12101K20BYEA
Vishay / Dale TNPW12101K20BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.2kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C