TNPW12101K15BEEN
Mfr.Part #
TNPW12101K15BEEN
Description
RES 1.15K OHM 0.1% 1/3W 1210
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.15kOhms
Power Rating :
330mW
Datasheets
TNPW12101K15BEEN
Vishay / Dale TNPW12101K15BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C