TNPW12101K05BEEN
Mfr.Part #
TNPW12101K05BEEN
Description
RES 1.05K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Series :
TNPW e3
Resistance :
1.05kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW12101K05BEEN
Vishay / Dale TNPW12101K05BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.05kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C