TNPW121019K1BETA
Mfr.Part #
TNPW121019K1BETA
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
19.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW121019K1BETA
Vishay / Dale TNPW121019K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C