TNPW1210196KBETA
Mfr.Part #
TNPW1210196KBETA
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/3W 1210
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Max Power Dissipation :
333mW
Feature :
Military
Height :
762μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.4384mm
Resistance :
196kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power Rating :
330mW
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1210196KBETA
Vishay / Dale TNPW1210196KBETA
TNPW Series, Thin Film, 196kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C