TNPW1210187RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210187RBETA
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Resistance :
187Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power Rating :
330mW
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
49 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1210187RBETA
Vishay / Dale TNPW1210187RBETA
TNPW Series, Thin Film, 187Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C