TNPW1210180KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1210180KBEEA
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/3W 1210
Series :
TNPW e3
Length :
3.2004mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
180kOhms
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Published :
Max Power Dissipation :
333mW
Height :
762μm
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Width :
2.4384mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1210180KBEEA
Vishay / Dale TNPW1210180KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 180kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C