TNPW1210150KBETA
Mfr.Part #
TNPW1210150KBETA
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/3W 1210
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Length :
3.2004mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
762μm
Power Rating :
330mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
150kOhms
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
2.45mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
333mW
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW1210150KBETA
Vishay / Dale TNPW1210150KBETA
TNPW Series, Thin Film, 150kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C