TNPW121014R7DETA
Mfr.Part #
TNPW121014R7DETA
Description
RES 14.7 OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
330mW
Resistance :
14.7Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
TNPW121014R7DETA
Vishay / Dale TNPW121014R7DETA
TNPW Series, Thin Film, 14.7Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~125°C