TNPW1210147KBEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1210147KBEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 147K OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Published :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
147kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
TNPW1210147KBEEN
Vishay / Dale TNPW1210147KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 147kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C