TNPW1210137RBETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1210137RBETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 137 OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
330mW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Resistance :
137Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Datasheets
TNPW1210137RBETA
Vishay / Dale TNPW1210137RBETA
TNPW Series, Thin Film, 137Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C