TNPW1210121RFETA
Mfr.Part #
TNPW1210121RFETA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 121 OHM 1% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
121Ohms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW1210121RFETA
Vishay / Dale TNPW1210121RFETA
TNPW Series, Thin Film, 121Ohms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C