TNPW1210121RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1210121RBEEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 121 OHM 0.1% 1/3W 1210
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Power Rating :
330mW
Max Power Dissipation :
333mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
121Ohms
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Length :
3.2004mm
Width :
2.4384mm
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
TNPW1210121RBEEN
Vishay / Dale TNPW1210121RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 121Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C