TNPW1210115RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210115RBETA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 115 OHM 0.1% 1/3W 1210
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
115Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Datasheets
TNPW1210115RBETA
Vishay / Dale TNPW1210115RBETA
TNPW Series, Thin Film, 115Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C